mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

7 dobrych duvodu, proc si zamilovat WordPress

7 dobrých důvodů, proč si zamilovat WordPress

Petr Kott

06 / 04 / 2020

Zhruba 33 % všech webových stránek celosvětově využívá WordPress. Přestože tento redakční systém (CMS) původně sloužil jako blogovací platforma, již mnoho let se s jeho pomocí vyvíjí a spravují webové prezentace firem a podnikatelů, e-shopy, diskusní portály či sociální sítě. A hlavní důvod? WordPress je zdarma a pracovat s ním nevyžaduje pokročilé IT schopnosti. Ale pojďme si představit výhody WordPressu hezky popořadě.

1. Vývoj a administrace webu, které zvládne každý

Ačkoli je titulek míněn s nadsázkou, pravdou zůstává, že jak vývoj webu, tak jeho správa jsou díky WordPressu podstatně jednodušší než u jiných CMS systémů.

Díky intuitivnímu prostředí se naučíte přidávat a editovat obsah, instalovat pluginy či vylepšovat SEO bez pokročilejších technických znalostí.

2. Vybírejte z tisíců pluginů a widgetů zdarma

Chcete na svém webu přidat podcast?

Potřebujete web propojit s Facebookem, Twitterem a dalšími sociálními sítěmi?

Chcete, aby web fungoval zároveň jako e-shop?

Ve WordPressu nic nemožného!

Díky množství pluginů, z nichž mnohé stáhnete zdarma, můžete web snadno a rychle přizpůsobit přesně těm účelům, které potřebujete.

Tvin-cones.com je příkladem webu z naší dílny, který díky WordPress pluginům prezentuje i prodává.

3. Moderní look dle vašeho gusta

Abyste dali webu moderní, jedinečnou fazónu a strukturu, k dispozici máte tisíce šablon, takže si opět vyberou i ti nejnáročnější. Ať už využijete placenou šablonu, nebo šablonu zdarma z WordPress.org, vždy ji můžete upravovat a personalizovat pro vaše potřeby, s čímž vám rádi pomůžeme.

WordPress šablony vybíráte z již připravených kategorií, které jsou určeny pro jednotlivá odvětví – restaurace, e-shop, ubytování, magazín, blog atd.

4. WordPress mají rádi uživatelé i Google

Je známým faktem, že stránky budované ve WordPressu dosahují velmi dobrých pozic ve vyhledávačích. Nejenže je WordPress sám o sobě „SEO friendly“ – k dispozici navíc máte řadu šikovných pluginů pro ještě efektivnější, plnohodnotnou SEO optimalizaci stránek.

5. Systém, který nestárne, ale kráčí s dobou

WordPress funguje jako open source platforma, na níž participuje globální komunita vývojářů, designérů a uživatelů. Díky jejich feedbacku a podnětům dochází k pravidelným aktualizacím systému, čímž se eliminují chyby, přidávají se nové funkce a vylepšení.

Jestliže postavíte svůj web na WordPressu, máte jistotu, že po pár měsících design ani systém neusnou na vavřínech.

6. Responzivní web plně dostupný z mobilu i tabletu

Plugin WPtouch dokáže web automaticky transformovat do responzivní podoby, takže bude pohodlně a plnohodnotně dostupný rovněž s pomocí smartphonu či tabletu. To je důležitá výhoda nejen z hlediska uživatelské spokojenosti, ale i pro dobré umístění ve vyhledávačích.

7. Komunita, jež vás nenechá na holičkách

Nedílnou součástí WordPressu je celosvětová komunita milovníků tohoto CMS systému, která si vyměňuje tipy, rady a zkušenosti skrze e-booky, blogy, tutoriály, ale i na fórech nebo WordPress kempech.

Díky obrovské oblibě vám s otázkami a problémy vždy někdo zdarma a ochotně vypomůže (což ne vždy platí u konkurenčních systémů).