mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

Arthur - vas mobilni pruvodce po Cesku

Arthur – váš mobilní průvodce po Česku

Petr Kott

21 / 04 / 2020

Objevujete rádi zajímavá místa v Česku? Chcete vědět více o kulturních i přírodních památkách ve vašem okolí? Chodíte rádi na koncerty, do kina nebo za sportem? Aplikace Arthur z naší dílny slouží jako mobilní průvodce po Česku a kulturní zpravodaj v jednom. Appka vám nabídne informace o nejbližších pamětihodnostech i kulturních událostech. Stačí zvednout telefon a namířit jej na zvolený objekt. Jako správný průvodce vás Arthur obeznámí s historií místa, ukáže fotky a s pomocí kurzoru spolehlivě dovede k cíli.

Z obýváku na skok do „rozšířené reality“

Arthur navazuje na populární aplikace typu Google Lens či Just a Line, které přinášejí zážitky z tzv. rozšířené reality (Augmented reality), tedy jakési digitalizované verze okolního světa.

I naše appka využívá všechny moderní prvky a funkce – včetně fotoaparátu, interaktivní mapy, chytré navigace a mnoha dalších.

V praxi tak stačí otevřít okno v obýváku, namířit telefon na vybranou budovu a kliknout na ikonu. Arthur vám zobrazí základní popis, kontaktní údaje, polohu na mapě a fotografie.

Stejně jednoduše najdete kulturní a sportovní události plánované ve vašem okolí.

Vyhledávat lze jednak s pomocí prostorové navigace v módu kamery (u objektů do 500 m), jednak na detailní, interaktivní mapě.

Přidali jsme šikovné vychytávky, které umožňují vyfiltrovat si pouze nejdůležitější či nejzajímavější místa/události, dále fulltextové vyhledávání a jiné.

Památky i kultura od Aše po Jablunkov

O vývoj aplikace nás požádala společnost Vlapon Innovation, která má s projekty zaměřenými na turistiku a regionální rozvoj bohaté zkušenosti.

Databáze zahrnuje nejvýznamnější památky, muzea, galerie, koupaliště, sportoviště, ale i přírodní zajímavosti a poskytovatele služeb v Česku. Aktuálně jsou nejdůkladněji pokryty Hradec Králové, Kutná Hora, Mladá Boleslav a samozřejmě velká města jako Praha, Brno či Ostrava.

Další místa a události pravidelně přibývají a do budoucna nevylučujeme ani rozšíření teritoria na Slovensko a jiné zahraniční lokality.

Lajkujte, přidávejte fotky a sdílejte

Arthur primárně slouží pro cestování a poznávání. Uživatelé se však mohou sami zapojit do vylepšování appky.

Oblíbenému místu můžete „dát lajk“, jak jste zvyklí na Facebooku. Přidávat lze také vlastní fotografie místa s krátkým popisem.

V neposlední řadě nezapomeňte o aplikaci informovat své přátele a známé – obohatíte je o nové zážitky při virtuálním, a především reálném putování po krásách naší vlasti!