Fencee Cloud – aplikace pro chytřejší farmaření

30.04.2021

Petr Kott

jak-urychlit-programovani-v-PHP-photo

30.04.2021

Petr Kott

Rok 2021 se v Peko Studiu nese ve znamení práce na několika zajímavých projektech. Naším čerstvým vývojářským dílem je i aplikace Fencee Cloud, která pomáhá farmářům a chovatelům starat se o zdraví a bezpečí jejich zvířat. V rámci vývoje jsme úspěšně obstáli nejen v zajišťování a přípravě serverů, ale i náročném auditu. Aplikace je tak na světě a úspěšně plní svůj účel!

Fencee a smart farming

Fencee je značka generátorů pro elektrické ohradníky, které chrání pozemky a výběh hospodářských zvířat. Jejich výrobcem je česká firma VNT Electronics z Lanškrouna, pro kterou jsme vytvořili také aplikaci Dogtrace. Firma postupně inovuje své produkty a dodává komplexní systémy pro moderní „chytrou“ farmu, kde lze vše řídit, měřit a kontrolovat vzdáleně s pomocí internetového připojení. Jejich unikátní řešení tak usnadňují práci farmářům a chovatelům zvířat z Česka i celého světa.

O aplikaci Fencee Cloud

Úkolem aplikace Fencee Cloud je ovládat připojené generátory i monitory a kontrolovat jejich stav na dálku z chytrého telefonu. Uživatel tím získá přehledný přístup ke všem relevantním informacím o ohradě, jako jsou stav baterie, stav generátoru a napětí, výkon, impedance atd.

Pro každý generátor lze v aplikaci nastavit alarm, jenž upozorňuje na překročení stanovených limitů napětí. Pokud se vaše kráva či koně snaží utéct z ohrady nebo dojde k jejímu narušení zvenčí, budete na toto chování okamžitě upozorněni ve svém telefonu a e-mailu. V praxi tak řešení Fencee Cloud zachrání životy spousty zvířat, která by jinak při uvíznutí v plotu nebo napadení divokou zvěří zůstala bez pomoci.

V některých případech farmář potřebuje elektrické napětí v ohradníku vypnout. Snadno a rychle proto v aplikaci na dálku vypnete či zapnete výkon, případně jej upravíte na 50 %.

Důležitou součástí jsou mapové podklady pro snadnou orientaci a s rychlým proklikem na konkrétní zařízení, seznamy zařízení, vývojové grafy měřených hodnot v časové ose a další užitečné funkce.

Aplikace je dostupná ke stažení zdarma pro telefony s iOS i Android.

Parametry aplikace:

Velikost: 15,5 MB v iOS / 7,5 m v Android

Operační systém: Android 5.0 a vyšší / iOS 13.0 a novější

Jazyky: angličtina, čeština

Cena: zdarma