mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

Fencee Cloud - aplikace pro chytrejsi farmareni

Fencee Cloud – aplikace pro chytřejší farmaření

Petr Kott

30 / 04 / 2021

Rok 2021 se v Peko Studiu nese ve znamení práce na několika zajímavých projektech. Naším čerstvým vývojářským dílem je i aplikace Fencee Cloud, která pomáhá farmářům a chovatelům starat se o zdraví a bezpečí jejich zvířat. V rámci vývoje jsme úspěšně obstáli nejen v zajišťování a přípravě serverů, ale i náročném auditu. Aplikace je tak na světě a úspěšně plní svůj účel!

Fencee a smart farming

Fencee je značka generátorů pro elektrické ohradníky, které chrání pozemky a výběh hospodářských zvířat. Jejich výrobcem je česká firma VNT Electronics z Lanškrouna, pro kterou jsme vytvořili také aplikaci Dogtrace. Firma postupně inovuje své produkty a dodává komplexní systémy pro moderní „chytrou“ farmu, kde lze vše řídit, měřit a kontrolovat vzdáleně s pomocí internetového připojení. Jejich unikátní řešení tak usnadňují práci farmářům a chovatelům zvířat z Česka i celého světa.

O aplikaci Fencee Cloud

Úkolem aplikace Fencee Cloud je ovládat připojené generátory i monitory a kontrolovat jejich stav na dálku z chytrého telefonu. Uživatel tím získá přehledný přístup ke všem relevantním informacím o ohradě, jako jsou stav baterie, stav generátoru a napětí, výkon, impedance atd.

Pro každý generátor lze v aplikaci nastavit alarm, jenž upozorňuje na překročení stanovených limitů napětí. Pokud se vaše kráva či koně snaží utéct z ohrady nebo dojde k jejímu narušení zvenčí, budete na toto chování okamžitě upozorněni ve svém telefonu a e-mailu. V praxi tak řešení Fencee Cloud zachrání životy spousty zvířat, která by jinak při uvíznutí v plotu nebo napadení divokou zvěří zůstala bez pomoci.

V některých případech farmář potřebuje elektrické napětí v ohradníku vypnout. Snadno a rychle proto v aplikaci na dálku vypnete či zapnete výkon, případně jej upravíte na 50 %.

Důležitou součástí jsou mapové podklady pro snadnou orientaci a s rychlým proklikem na konkrétní zařízení, seznamy zařízení, vývojové grafy měřených hodnot v časové ose a další užitečné funkce.

Aplikace je dostupná ke stažení zdarma pro telefony s iOS i Android.