mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

Jak spravne zadat vyvoj mobilni aplikace. Nevahejte se zeptat.

Jak správně zadat vývoj mobilní aplikace. Neváhejte se zeptat.

Petr Kott

03 / 04 / 2023

Mobilní aplikace jsou dnes nezbytností pro každou společnost, která chce udržet krok se svými konkurenty. Ať už ji necháte naprogramovat pro to, aby ulehčila práci vašich zaměstnanců v terénu, ovládala váš skvělý produkt nebo třeba podpořila prodej vašeho zboží, je klíčové mít konkrétní vizi toho, co by aplikace měla umět. Tady je několik tipů, jak byste měli popsat svoje představy, tak, aby jim vývojáři dobře rozuměli. My v Peko Studiu jsme navíc připraveni vás celým procesem provést. Společně vytvoříme zadání a nastavíme specifikace i navrhneme design aplikace.

1) Začněte od základů

Vývojáři neznají vaši firmu stejně dobře jako vy. Začněte od základů a popište nám, co vaše firma dělá, co je její poslání a cílová skupina. To nám pomůže lépe porozumět potřebám vašich zákazníků nebo zaměstnanců a jak vaše aplikace pomůže řešit jejich problémy. Odpovězte si také na otázky, proč chcete vytvořit mobilní aplikaci a komu ji chcete nabídnout. Je to pro zlepšení zákaznické zkušenosti, zvýšení prodeje, nebo něco jiného? Jaká je cílová skupina a co od aplikace očekává? Tyto informace jsou pro vývojáře klíčové, protože jim umožní lépe porozumět vašim požadavkům.

2) Definujte jasně funkce a vlastnosti aplikace

Popište, co by měla aplikace dělat. Specifikujte funkce a vlastnosti, které chcete v aplikaci vidět a používat. Pokud má být aplikace multiplatformní, sdělte nám, zda má být verze pro Android a iOS stejná nebo očekáváte nějaké odlišnosti. V Peko Studiu máme odborníky, kteří vám dokážou poradit a vysvětlit, v čem spočívají přednosti jednotlivých platforem. Pokud má být aplikace propojena s nějakými externími systémy, jako jsou například vaše databáze, jiné programy nebo aplikace, které používáte, dejte nám o tom dopředu vědět.

3) Popište design a uživatelské rozhraní

Dalším důležitým faktorem při popisování požadavků na webovou aplikaci je design a uživatelské rozhraní. Popište, jak má aplikace vypadat a jakým způsobem má být použitelná. Zamyslete se nad tím, jaké barvy, typografie a obrázky chcete používat. Vycházet můžou z vašeho firemního grafického manuálu nebo třeba z toho, v jakých situacích aplikaci budete používat. V našem týmu máme skvělé a citlivé odborníky, kteří vám s designem i funkčností aplikace poradí. Z praxe víme, že to není vždy jednoduché. Proto jsme vypracovali přesný postup, jak vám s výběrem správného designu pomoci.

4) Zaměřte se na uživatelskou zkušenost

Většina lidí jen málokdy čte návody. Vaše aplikace by tak měla být co možná nejvíce intuitivní. K tomu slouží uživatelské příběhy. Je to způsob, jak popsat požadavky na webovou aplikaci z perspektivy uživatele. Definujte, co uživatelé potřebují, aby byla aplikace pro ně prospěšná. Zamyslete se nad tím, jakým způsobem budou lidé vaši aplikaci používat, jaké úkoly bude muset uživatel splnit a jaké funkce a vlastnosti potřebuje, aby byla aplikace snadno použitelná a užitečná. Peko Studio má s těmito otázky léta praxe. Jsme připraveni vám poradit a předat naše zkušenosti.  Společně tak aplikaci dokážeme lépe vyvinout s co možná největším ohledem na vaše klienty.

5) Buďte konkrétní

Při popisu požadavků je důležité, být co nejvíce konkrétní. Lépe tak pochopíme vaše přesné potřeby. Nepoužívejte obecné výrazy, ale jednoznačně popište, co od aplikace očekáváte. My můžeme dodat naše tipy, jak ji ještě lépe využít.

6) Komunikujte

Komunikace s vývojáři je klíčová. Budete si tak jistí, že jsme vašim požadavkům správně porozuměli. Zůstaňte s námi v pravidelném kontaktu a neváhejte nám klást otázky, pokud něčemu nerozumíte. Delegujte kontaktní osobu za vaši společnost, my uděláme totéž. Jako vývojáři uděláme vše proto, abychom práci dodali v dohodnutém harmonogramu. Od vás ale budeme potřebovat pravidelné revize a odsouhlasení navržených kroků.

Práce na každé aplikaci je jedinečná. Ať už pro Android nebo iOS. Ať už pro byznys nebo třeba na učení či hraní. Rádi vás zákrutami jejich příprav i realizace provedeme. Nové výzvy nás baví!