mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

Kolik stoji vyvoj mobilni aplikace

Kolik stojí vývoj mobilní aplikace

Petr Kott

05 / 11 / 2018

Co ovlivňuje cenu vývoje mobilní aplikace nejvíce.

“Kolik mne to bude stát?” tuto větu slýchávám po každé první schůzce se zákazníkem. Každý projekt je ale jiný a má různá specifika a požadavky – ať už funkční, tak technologické. Níže uvedu co obvykle ovlivňuje cenu vývoje mobilní aplikace u společností zabývající se vývojem aplikací a jak velký má tento obvyklý požadavek vliv na cenu aplikace. Vliv na cenu budu uvádět v klasifikaci – “nízký”, “střední”, “velký”. Této klasifikace se nelze držet vždy a za každých okolností – klasifikace vychází z obvyklých projektů a z mých zkušeností. Nízký dopad na cenu neznamená, že se jedná o levnou funkci, znamená ale že v poměru s ostatními požadavky je tato funkce obyvykle levnější.

  1. Mobilní aplikace bude mít webovou správu dat. Například si ve webové administraci si budu moci měnit obsah mobilních aplikací. Nebo chci, aby si uživatelé mobilní apliakce ukládali svá data někam na server. Velký dopad na cenu řešení.
  2. Mobilní aplikace bude fungovat offline – tj. data se stáhnou do mobilu, já se mohu odpojit od internetu a data upravovat. Složitost správné integrace dat při přechodu do online režimu je veliká a tak má tento požadavek velký dopad na cenu řešení.
  3. Noifikace na mobil. Záleží na základě jaké logiky budou notifikace posílány. Dopad nízký až střední.
  4. Používání online map má nízký dopad na cenu. Používání offline map nízký až střední.
  5. Přihlášení uživatele pomocí sociálních sítí (Facebook či Google+ login) má nízký dopad na cenu.
  6. Platba přes mobilní aplikaci pomocí platební brány má nízký dopad na cenu.

 

Výše uvedený dopad na cenu je pouze orientační a obvyklý, plynucí ze “standardních” požadavků. V některých případech mlůže být webová správa dat jednodušší než platby přes platební bránu.