mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

Oukee

mobilní aplikace

Jedna z nejstahovanějších appek v Česku za rok 2021 umožnila hlasování v reality show Like House na Primě a úspěšně odolala náporu tisíců uživatelů i hackerským útokům.

datum spuštění: 12. 11. 2020

Řešení

Nastoupili jsme do rozjetého vlaku a během krátkého času museli optimalizovat aplikaci OuKee, aby zvládla enormní nároky na výkon a zatížení serverů, obrovskou stahovanost a využití na telefonech s iOS i Android – až 300 000 uživatelů v jeden okamžik.

 

U práce jsme se pořádně zapotili, ale podařilo se nám zajistit maximální kvalitu videí, rychlé nahrávání a přehrávání, posunout UX/UI design aplikace o třídu výš, dále zabezpečit systém před útoky hackerů a automatizovat kontrolu nevhodného obsahu.

 

Součástí aplikace je platební systém s virtuální měnou “vibes”, díky níž mohli uživatelé zadávat úkoly soutěžícím v přímém přenosu.

V čem je aplikace zajímavá

  • Aplikace OuKee sloužila pro hlasování v oblíbené reality show Like House, která baví diváky na TV Prima od jara 2021. Celé technické řešení muselo obstát v náročné zkoušce kvůli vytíženosti serverů, jakož i výskytu kontroverzních příspěvků, na což jsme museli reagovat vývojem kontrolního schvalovacího mechanismu.

  • Tato aplikace je v mnoha technických ohledech pionýrským projektem a zdrojem inspirace pro naši práci na dalších digitálních produktech.

Výzvy, kterým jsme čelili

Použité technologie

Swift logo
Kotlin logo
AWS logo
Firebase logo
Google Analytics logo
Laravel logo
php logo
MySQL logo
oAuth logo

Kontakt na nás

Rádi se s Vámi sejdeme nad šálkem kávy nebo sklenkou vína a nezávazně probereme, co potřebujete a jak Vám můžeme pomoci.
Ilustrační obrázek kontaktní formy

    Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se zásadami ochrany Vašich osobních údajů.