mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

Vice pohody do kazdeho dne s aplikaci FrankJoy!

Více pohody do každého dne s aplikací FrankJoy!

Petr Kott

05 / 10 / 2020

Aplikace FrankJoy umožňuje zachycovat pocity štěstí „tady a teď“, vést si statistiky a záznamy a sledovat index radosti u sebe i ostatních uživatelů po celém světě. V hektické době plné stresu je vědomé prožívání okamžiků radosti zásadnější než kdykoli dříve. A protože nás smartphony doprovázejí prakticky všude, je FrankJoy optimálním pomocníkem pro snadný a pravidelný monitoring radosti, jakož i rozvoj duševního blaha. Práce na aplikaci dala velkou dávku zadostiučinění i nám vývojářům z Peko Studio. Věříme, že tomu u vás nebude jinak!

FrankJoy ví, jak na radost

Označení FrankJoy – „upřímná radost“ – dalo vzniknout nové jednotce pro měření vědomé radosti se zkratkou FJ. S pomocí barevné škály od 1 do 10 lze vyjádřit stupeň radosti od mírné spokojenosti po intenzivní pocity štěstí, doprovázené slzami či smíchem.

Až 5krát denně si můžete zaznamenat aktuální míru radosti a doplnit ji poznámkou. Tím si vytváříte dlouhodobou statistiku, jež vám pomůže uvědomit si, jak pocitů štěstí dosahujete a čím o ně naopak přicházíte. Možná zjistíte, že vliv na vaše duševní blaho mají určití lidé, místa, aktivity atd., které začnete více vyhledávat, či se jim naopak vyhýbat.

Pomáhejte spoluvytvářet světovou mapu radosti

Míra štěstí se pochopitelně liší člověk od člověka, ale i v závislosti na geografických, politických a jiných podmínkách. Projekt FrankJoy měl od počátků globální ambice. Odpovídá tomu i vícejazyčná aplikace, kterou jsme vybavili funkcí Mapa radosti, jež zobrazuje průměrnou míru radosti v různých městech i zemích. Sledovat a porovnávat tak můžete, jak moc se lidé radují v Brně a Praze, v Česku a Rakousku nebo i ve vedlejší vesnici či ulici. Sdílení stavu radosti je zcela anonymní a napomáhá k měření světového indexu radosti, který si na Mapě můžete zobrazit.

Aplikace, se kterou najdete cestu ke štěstí

Monitorování pocitů štěstí a vedení deníku radosti má terapeutický efekt a vede ke zvyšování vlastního indexu radosti. Člověk si málokdy vybaví, kdy se cítil šťastný a co ho k tomu vlastně dovedlo. Díky FrankJoy se k těmto pocitům kdykoli vrátíte, a hlavně si lépe uvědomíte, jak a čím jste radostných momentů dosáhli. V dlouhodobém horizontu se tak naučíte efektivněji zvyšovat odolnost vůči stresu a pracovat na zkvalitnění duševního zdraví.

Jako zkušení vývojáři víme, že tohle vám každá mobilní aplikace rozhodně nenabídne.