Vytvořili jsme online platformu, která dává knihám nový život

07.09.2021

Petr Kott

jak-urychlit-programovani-v-PHP-photo

07.09.2021

Petr Kott

Rychle, pohodlně a ekologicky – na stránkách vykupujeme-online.cz a online-antikvariat.cz koupíte a prodáte tisíce českých i cizojazyčných knih, učebnic a nově i CD nebo LP. Za poslední měsíce oba portály využily stovky zákazníků, kteří zde prodali/koupili tisíce knih. Těší nás, že jsme jako tvůrci prvně zmíněné webové aplikace podpořili užitečný projekt, jenž vrací knihy do oběhu a navíc podporuje charitativní organizace.

Online výkup a prodej knížek pod jednou střechou

Co se starými a nepoužívanými knihami?

Tento logistický a do velké míry ekologický problém lze vyřešit jejich prodejem do antikvariátu.

Vykupujeme-online.cz přináší Čechům nový digitální nástroj pro pohodlný a rychlý výkup online, který zvládnete i s mobilem. Stačí foťákem naskenovat čárový kód knihy, zvolit způsob dopravy a do 10 dnů vždy obdržíte peníze na účet – tedy aniž byste museli čekat, až (a zda vůbec) se knížka prodá. Knihy lze navíc přidat hromadně a při výkupu nad 100 Kč získáváte dopravu zdarma.

Zisk z prodeje můžete případně věnovat některému z dobročinných projektů, jako jsou Unicef, Cesta domů, Zvíře v tísni nebo Home For Trees.

Vaše knihy pak dostanou další šanci v provázaném e-shopu online-antikvariat.cz, jehož nabídka čítá tisíce titulů, včetně světové beletrie, učebnic, literatury faktu, encyklopedií, slovníků, zahraniční literatury atd. Rovněž nákup knížek zde je rychlý, intuitivní a při větším množství s dopravou zdarma.

Responzivní online servis pro čtenáře i administrátory

Naším úkolem bylo si nejprve detailně vyslechnout požadavky a vizi zadavatele projektu, kterým je společnost Elibro. Na jejich základě jsme připravili webové řešení, jež zahrnovalo: UX návrh, responzivní design pro plnohodnotný přístup z mobilu, uživatelský účet, a především funkční administrativní systém pro jednoduchou, efektivní správu obou knižních portálů v české a slovenské mutaci.

Ač uživatel nemusí na první pohled rozdíl poznat, v obou případech se jedná o webové aplikace, nikoli klasické internetové stránky. Z toho plynuly vyšší nároky na technologie, administrativní prvky, bezpečnost a automatizaci procesů, což byl i případ tohoto projektu.

Jak jste právě zjistili, v Peko Studiu tvoříme jak mobilní aplikace, tak weby a webové aplikace.

Přečtěte si více o vývoji webových aplikací a prohlédněte si webová řešení z naší dílny.