mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

Vytvorili jsme online platformu, ktera dava kniham novy zivot

Vytvořili jsme online platformu, která dává knihám nový život

Petr Kott

07 / 09 / 2021

Rychle, pohodlně a ekologicky – na stránkách vykupujeme-online.cz a online-antikvariat.cz koupíte a prodáte tisíce českých i cizojazyčných knih, učebnic a nově i CD nebo LP. Za poslední měsíce oba portály využily stovky zákazníků, kteří zde prodali/koupili tisíce knih. Těší nás, že jsme jako tvůrci prvně zmíněné webové aplikace podpořili užitečný projekt, jenž vrací knihy do oběhu a navíc podporuje charitativní organizace.

Online výkup a prodej knížek pod jednou střechou

Co se starými a nepoužívanými knihami?

Tento logistický a do velké míry ekologický problém lze vyřešit jejich prodejem do antikvariátu.

Vykupujeme-online.cz přináší Čechům nový digitální nástroj pro pohodlný a rychlý výkup online, který zvládnete i s mobilem. Stačí foťákem naskenovat čárový kód knihy, zvolit způsob dopravy a do 10 dnů vždy obdržíte peníze na účet – tedy aniž byste museli čekat, až (a zda vůbec) se knížka prodá. Knihy lze navíc přidat hromadně a při výkupu nad 100 Kč získáváte dopravu zdarma.

Zisk z prodeje můžete případně věnovat některému z dobročinných projektů, jako jsou Unicef, Cesta domů, Zvíře v tísni nebo Home For Trees.

Vaše knihy pak dostanou další šanci v provázaném e-shopu online-antikvariat.cz, jehož nabídka čítá tisíce titulů, včetně světové beletrie, učebnic, literatury faktu, encyklopedií, slovníků, zahraniční literatury atd. Rovněž nákup knížek zde je rychlý, intuitivní a při větším množství s dopravou zdarma.

Responzivní online servis pro čtenáře i administrátory

Naším úkolem bylo si nejprve detailně vyslechnout požadavky a vizi zadavatele projektu, kterým je společnost Elibro. Na jejich základě jsme připravili webové řešení, jež zahrnovalo: UX návrh, responzivní design pro plnohodnotný přístup z mobilu, uživatelský účet, a především funkční administrativní systém pro jednoduchou, efektivní správu obou knižních portálů v české a slovenské mutaci.

Ač uživatel nemusí na první pohled rozdíl poznat, v obou případech se jedná o webové aplikace, nikoli klasické internetové stránky. Z toho plynuly vyšší nároky na technologie, administrativní prvky, bezpečnost a automatizaci procesů, což byl i případ tohoto projektu.

Jak jste právě zjistili, v Peko Studiu tvoříme jak mobilní aplikace, tak weby a webové aplikace.

Přečtěte si více o vývoji webových aplikací a prohlédněte si webová řešení z naší dílny.