Vytvoříme pro vás webovou aplikaci přesně dle vašich potřeb a požadavků.
Všechny naše aplikace a weby jsou responzivní a fungují na všech mobilních zařízeních a počítačích. Moderní webové stránky a aplikace musí splňovat požadavky na uživatelskou přívětivost (UX) a jednoduchost. Naším cílem je vytvářet intuitivní řešení, které si každý rychle osvojí, a tudíž je pro nás zásadní také vstupní analýza a návrh. Máme nastaveno speciální procesní řízení na principu agilní techniky tak, abychom projekt řídili transparentně a s možností změny během projektu.
Webové aplikace tvoříme pro interní systémy firem i koncové uživatele.
Webové aplikace a weby vyvíjíme za použití PHP 7, HTML5, MySQL, Javascript a frameworků, jako jsou Vue.js a Laravel.
Jedna z nejstahovanějších appek v Česku za rok 2021 umožnila hlasování v reality show Like House na Primě a úspěšně odolala náporu tisíců uživatelů i hackerským útokům.
Aplikace, se kterou se vaši čtyřnozí přátelé už nikdy nezatoulají! V kombinaci s elektronickým obojkem můžete sledovat přesnou polohu psa nebo ho odnaučit štěkat.
Co všechno umíme
Od umělé inteligence, přes chatboty, rozšířenou realitu a bezpečnost, k integraci platebních možností. V Peko Studiu neustále sledujeme trendy v oblasti vývoje moderních mobilních aplikací a rádi se s vámi podělíme o to, co letos očekáváme a jak to může pomoc v budování vašeho podnikání.
Rychlý nástup umělé inteligence (Artificial Intelligence) je tím nejžhavějším tématem posledních měsíců. Spolu se strojovým učením (Machine Learning) je jedním z nejsilnějších nastupujících trendů. Tyto technologie jsou stále sofistikovanějšími a umožňují aplikacím být více personalizované, intuitivní a efektivní. Je pravděpodobné, že v blízké budoucnosti budeme většinu informací vyhledávat pomocí umělou inteligencí vybavených chatbotů a hlasových asistentů.
Jedním z příkladů umělé inteligence v mobilních aplikacích je používání chatbotů k poskytování zákaznické podpory, odpovídání na otázky a vydávání doporučení na základě uživatelských preferencí. Chatbot v maloobchodní e-shopové aplikaci by například mohl nabízet personalizovaná doporučení produktů na základě historie prohlížení a nákupů uživatele.
Zlý jazykové tvrdí, že utíkat k virtuální nebo rozšířené (augmented reality) realitě nás nutí současný svět plný krizí. Zda tomu tak skutečně je, nevíme. V každém případě vidíme, že virtuální i rozšířená realita je stále častěji součástí moderních mobilních aplikaci. Umožňují je uživatelům používat novými, vzrušujícími způsoby. My jsme si to vyzkoušeli v cestovatelské apce Arthur, která pomáhá tisícům lidí nalézt bližší informace o zajímavostech v jejich okolí. Obchodníci zase s pomocí těchto technologií mohou vizualizovat produkty ve 3D ještě před tím, než si je zákazník koupí. Dobrý příklad je IKEA. V aplikacích tohoto obchodu s nábytkem si můžete vyzkoušet, jak by konkrétní kousky vypadaly přímo ve vašem obyváku.
V roce 2023 očekáváme, že na popularitě budou dál získávat mobilní platby. Tuto funkci obsáhne stále více aplikací. Všudypřítomnost mobilních plateb umožní zákazníkům hladce a pohodlně nakupovat ze svých mobilních zařízení nebo si třeba přeposílat peníze mezi přáteli či obchodními partnery. Přes naše aplikace Audiovesmír nebo Progresguru, můžete třeba jednoduše přímo ve vašem mobilu nakoupit a začít poslouchat audioknihy. A ano, zákazníci budou stále více finančně obezřetnější. Pokud do svých aplikací zakomponujete speciální nabídky a výrazné slevy nebo způsob, jak je vaši klienti budou moci vyhledávat a ukládat, tak určitě neuděláte chybu.
Čím více se svět našich mobilních zařízeních propojuje s našim reálným životem, dostává se do popředí i bezpečnost a soukromí. S tím, jak se na mobilních zařízeních shromažďuje a ukládá více osobních údajů, je pro vývojáře aplikací stále důležitější zajistit, aby byly tyto informace uchovávány v bezpečí. I na to v Peko Studiu samozřejmě myslíme.
Něco nám říká, že rok 2023 bude pro vývoj mobilních aplikací důležitý. O slovo se hlásí technologie a trendy, které změní způsob, jak zacházíme s našimi mobilními zařízeními. V Peko Studiu pracujeme na tom, abychom díky inovativním a poutavým aplikacím zlepšovali váš každodenní život.
Každý obor má svoje temná zákoutí. Něco, co nevnímáte, když už jste v něm dlouho ponoření. Nevíte o nich ale ani, když nejste úplně uvnitř. Vybrali jsem pro vás pět věcí, se kterými jsme se potýkali třeba my.
„Pušni, půlni, comitni“ Příkladů IT speaku najdete tisíce. Někdy tahají za uši. Obzvlášť, když ještě nejste úplně „merdžlí“ v oboru. Nemůžeme si ale pomoc. Neznáme lepší a přesnější způsob, jak pojmenovat věci, které právě děláme. Dokážete to vy? A jaké zvláštnosti má jazyk toho vašeho oboru?
Když píšete kód, tak přesně víte, co by měl dělat. Teda až do chvíle, než ho spustíte. Pak se ukáže, že i počítače mají svoji hlavu. Někdy to prostě nejde úplně podle představ. Jak ale říkají učitelé našich dětí: „Chyba je kamarádka“. Občas zabere dost času, než poschovávané kamarády nalezneme. O to větší radost pak máme.
Pamatujete se, kdy jste se naposledy chlubili, že vám něco vydrželo opravdu dlouho? Boty nebo oblečení. Na 80% to nebyl mobil nebo notebook. Co se v IT světě neustále nemění, inovuje, upgrajduje nebo updatuje, jako by nebylo. Dlouhověkost není hodnota, ale přítěž. A ruku na srdce. Vyvíjet web nebo aplikace prostředky z 90. let minulého století by se nám moc nechtělo.
IT svět je někdy trochu jako cesty do vesmíru. Rád se vydává na neprobádaná území. Ať už jde o způsob práce nebo komunikace. Průzkum vesmíru nám dal například … suchý zip. IT firmy zase porady ve stoje nebo práci na dálku.
„Už jste to zkusili vypnout a zapnout?“ Tohle je IT vtip a často taky IT realita. Mobilní aplikace a weby děláme tak, abychom vám nikdy tuhle radu dát nemuseli. Ale jeden nikdy neví…
Dne 15. srpna 2022 Google oficiálně spustil poslední verzi Androidu, čímž překvapil miliony jeho uživatelů, kteří aktualizaci čekali až na podzim. Android 13 byl zprvu dostupný pouze pro zařízení Google Pixel 4 a vyšší, ale postupně si jej mohou nainstalovat další uživatelé.
A co tedy Android 13 přináší nového?