mail

info@peko-studio.cz

+420 731 171 595

spravovat cookies

Povolte prosím používání cookies nebo si jejich používání přizpůsobte.

Kliknutím na tlačítko “povolit vše” udělujete souhlas. Souhlas můžete teké odmítnout.

přizpůsobit

povolit vše

Dokoncili jsme OuKee - nejstahovanejsi appku v Cesku

Dokončili jsme OuKee – nejstahovanější appku v Česku

Petr Kott

27 / 04 / 2021

Momentálně nejstahovanější mobilní aplikace v Česku – OuKee – slouží pro hlasování v nové reality show LIKE HOUSE, která od 19. dubna běží na Primě. Sedm českých influencerů v ní plní výzvy, které jim zadávají uživatelé, bojují o jejich přízeň a finální výhru 500 000 Kč. Hlavní výzvou pro nás vývojáře z Peko Studio však bylo převzít práci na aplikaci a vybrousit ji k dokonalosti tak, aby enormní zájem technicky zvládla.

Aplikace, která klade náročné výzvy

Úkol zněl jasně – optimalizovat aplikaci OuKee po technické stránce tak, aby dokázala splnit mimořádné nároky na výkon, zatížení serverů, masivní stahovanost a další faktory. U aplikace, kterou si denně instaluje přes 20 000 lidí, to může být pořádný oříšek i pro zkušené vývojáře.

Především bylo nutné zajistit maximální kvalitu videí, jejich rychlé nahrávání a přehrávání, dále vylepšit design s ohledem na UX a zapracovat na hladkém chodu appky v operačních systémech iOS i Android. To si vyžádalo mj. přípravu serverů tak, aby snesly vysoký nápor, ale i vývoj bezpečného platebního systému pro nákup tzv. vibes.

Aplikace je v éteru, a přestože ještě průběžně vychytáváme mouchy, těší nás, že výsledný produkt v náročné zkoušce technicky obstál.

O aplikaci OuKee

Zadavatelem aplikace je TV Prima a jejím hlavním účelem je umožnit uživatelům hlasovat pro influencery, kteří v reality show LIKE HOUSE soutěží o hlavní cenu v hodnotě půl milionu korun.

Po instalaci appky je nutné se registrovat a vytvořit si profil (zdarma). Poté si můžete vyhledat oblíbeného influencera a zhlédnout jeho příspěvky, kde plní zajímavé, mnohdy trochu „ujeté“ výzvy. Videa lze komentovat, přidávat like či dislike, sdílet je s přáteli apod. Pokud si zakoupíte tzv. vibes, budete moci zadávat influencerům vlastní výzvy, popřípadě takovou výzvu vytvořit sami pro sebe a posléze ji za odměnu splnit.

V aplikaci OuKee však můžete sledovat a hodnotit nejen videa účastníků show LIKE HOUSE, ale i spousty dalších uživatelů z Česka a celého světa, která rapidně přibývají každý den.

Stažení a používání aplikace, včetně hlasování, je zdarma. Platíte pouze za nákup vibes.